Muzeum

Muzeum czynne:

- od 1 XII do 31 III

tylko po telefonicznym zgłoszeniu,

- od 1 IV do 30 XI

we wszystkie dni tygodnia,

oprócz poniedziałków,

w godz.: 9.00 - 18.00
Podczas nabożeństw muzeum zamknięte.
Numery telefonów osób oprowadzających:

Pani Alina -512 540 573

Pani Elżbieta -512 066 607

Ks. kustosz/proboszcz -782 190 519


 

Porządek liturgii

Msze święte:
w niedziele:

9.00, 11.00, 16.00 (V-X)
w dni powszednie:
7.00 (wtorki, czwartki)

16.30 (poniedziałki, środy, piątki),
18.00 (codziennie w maju i czerwcu),
16.30 (codziennie w październiku)

16.00 (soboty: XI - IV)

18.00 (soboty: V - X)



W Wielkim Poście
Droga Krzyżowa
piątek godz. 16.30
Gorzkie Żale
niedziela godz. 9.00 lub 11.00

Nabożeństwo majowe i czerwcowe
w niedziele:
9.00, 11.00 lub 16.00,
w dni powszednie:
godz. 18.00 

Nabożeństwo październikowe
w niedziele:
9.00 lub 11.00,
w dni powszednie:
godz. 16.30


 

Zuzela na mapie

Uczczenie Urodzin Prymasa przed Jego Beatyfikacją

dsc 3850„Prymas Tysiąclecia (…) był Prorokiem polskiej wolności, był niekoronowanym Królem Polski, (…) Jego zawierzenie narodu Polskiego, (…) Śluby Jasnogórskie, Jego działania wokół Milenium Chrztu Polski, ale także Jego obrona Kościoła, Jego obrona wiary polskiej, obrona polskości doprowadziły do insurekcji polskiego Ducha.” - mówił Prezes Rady Ministrów pan Mateusz Morawicki 1 sierpnia 2021r. w Zuzeli podczas uroczystości upamiętniającej 120 rocznicę narodzin dla świata i Kościoła Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Mszy Świętej pontyfikalnej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Ksiądz biskup, przypominając postać Sługi Bożego, zwrócił uwagę na to jak bardzo ważne miejsce w sercu Prymasa zajmowała troska o trzeźwość narodu. Zaapelował o podjęcie całkowitej abstynencji w sierpniu, zwłaszcza, że jest to miesiąc bezpośrednio poprzedzający beatyfikację Kardynała. Ksiądz biskup mówił: „Pragnę przypomnieć, że Stefan Wyszyński w roku 1911, w wieku 10 lat przyjął Pierwszą Komunią Świętą i złożył ślubowanie całkowitej abstynencji do pełnoletniości. Temu ślubowaniu był wierny przez całe swoje życie. Znając wartość abstynencji zachęcał też innych do odważnego podejmowania takiej decyzji. Mówił, że trzeźwość to warunek postępu duchowego, a abstynencja to symbol ascezy nowoczesnej.”  Wśród kapłanów koncelebrujących Eucharystię obecni byli m.in. o. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego oraz  ks. prof. Waldemar Chrostowski wykładowca UKSW.

W uroczystym dziękczynieniu za Dar Prymasa Tysiąclecia, stanowiącym ważny etap w przygotowaniu do Jego beatyfikacji, wraz ze społecznością parafialną uczestniczyli liczni goście. Obecni byli przedstawiciele władz rządowych wraz z panem Premierem, parlamentarzystów, władz samorządowych, przedstawiciele rodzin Wyszyńskich i Karpiów (mama Prymasa pochodziła z rodziny Karp), kapłani, osoby konsekrowane, pielgrzymi – czciciele Sługi Bożego Stefana. Dzięki transmisji Telewizji Polonia w celebracji zuzelskich uroczystości mogli uczestniczyć Polacy na całym świecie.

Po Mszy Świętej pan Premier, w krótkim wystąpieniu, przypomniał niezastąpioną rolę Prymasa w kształtowaniu się tożsamości i niepodległości narodu Polskiego, a jako widomy wyraz wdzięczności i uznania dla Sługi Bożego, złożył kwiaty przy pomniku Prymasa przed zuzelską świątynią.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w zakładce „Galeria” lub  pod linkiem Zdjęcia

U.Sarna

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------